Wyświetl większę mapę

 

Muzeum Historyczne w Sanoku
ul. Zamkowa 2
38-500 Sanok

Tel./Fax 13 46 306 09

NIP 687-14-32-071
REGON 000286344

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konto bankowe
PBS: 39 8642 1184 2018 0026 1078 0001

przejdź do działu: pracownicy muzeum

Strona muzeum na facebooku

Główna siedziba Muzeum Historycznego w Sanoku znajduje się w królewskim zamku w centrum miasta. Wirtualny spacer po zamkowych ekspozycjach w Mapach Google.

JAK DOJECHAĆ?

Aktualnie z głębi Polski do Sanoka można się dostać samochodem bądź autobusem a od 11. marca 2018 r. także pociągiem. Bezpośrednie autobusy i busy firm prywatnych oraz PKS kursują z kilku dużych ośrodków miejskich ale po drodze przejeżdżają też przez mniejsze miejscowości. Dlatego wybierając się do Sanoka warto sprawdzić godziny odjazdu. W związku z przebudową sanockiego dworca autobusowego odjazdy i przyjazy autobusów i busów odbywają się z różnych przystanków rozmieszczonych na terenie miasta (najwięcej ze stanowisk w okolicy dworca PKP) oraz z dworca tymczasowego przy ul. Lipińskiego oddalonego od poprzedniego o ok. 300 m w kierunku Zagórza. Od 11 marca 2018 r, kolej wznowiła połączenia dalekobieżne łączące Zagórz i Sanok m.in. z Jasłem, Tarnowem, Krakowem, Częstochową, Warszawą, Gdańskiem, Sopotem i Gdynią sprawdź połączenia kolejowe. Jedynym utrudnieniem jest konieczność przesiadki w Jaśle. Od 10 czerwca 2018 r. pociagi z Sanoka będą dojeżdżać do Komańczy i Łupkowa. Trasa jest ciekawa widokowo – biegnie przełomami rzek, mija pięknie wpisane w krajobraz zabytkowe cerkwie, kościoły, ruiny... Osoby korzystające z tego połączenia mogły w naszym muzeum w ramach akcji "Kocham Kolej" i "Bieszczadzki Żaczek" skorzystać ze specjalnych zniżek po okazaniu biletu na przejazd ważnego w tym samym dniu, w którym zamierzały odwiedzić muzealne ekspozycje. Być może podczas wakacji uruchomione zostanie połączenie kolejowe do Medzilaborec na Słowacji. Na terenie miasta działa komunikacja miejska (MKS). Autobusy miejskie dojeżdżają także do kilku pobliskich miejscowości m.in. linia nr 5 do Zagórza, gdzie zwiedzić można wspaniale położone na wzgórzu Mariemont nad doliną Osławy ruiny warownego klasztoru Karmelitów Bosych (XVIII w.) z wieżą widokową. W kilku punktach miasta ulokowano postoje taksówek. Obok sanockiego zamku przy ul. Zamkowej znajduje się całodobowy, strzeżony parking. W pobliżu muzeum, pod staromiejską skarpą tuż przy Schodach Zamkowych, znajduje się bezpłatny parking przeznaczony głównie dla autokarów wycieczkowych. W muzeum funkcjonuje winda i toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.  Zapraszamy przez cały rok!

Dla wielu z Państwa, jadących z głębi Polski czy z innych krajów, wizyty w sanockim Zamku, w Galerii Beksińskiego oraz w skansenie, stają się czymś naturalnym i oczywistym – takie smakowanie wspaniałej przyrody i sztuki w pierwszorzędnym wydaniu. Niektórzy wpadają tu do nas, do Sanoka, przejazdem. Inni zaglądają podczas dłuższych pobytów w bieszczadzkich samotniach albo w podkarpackich uzdrowiskach i domach wypoczynkowych (Rymanów, Iwonicz, Kombornia, Polańczyk, Arłamów, Krasiczyn, Dubiecko, Wola Sękowa, Olszanica, Lesko, Myczkowce, Myczków, Solina, Jawor, Czarna). Zaglądają też do nas kuracjusze z Krynicy Zdroju i okolic... Interesująco poszerza kulturalną ofertę Muzeum Sztuki Nowoczesnej Andy'ego Warhola w Medzilaborcach na Słowacji. Z Sanoka to tylko godzina jazdy samochodem przez Zagórz (malownicze ruiny klasztoru Karmelitów Bosych z XVIII w.), Komańczę (klasztor Sióstr Nazaretanek – miejsce internowania ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego) i Radoszyce. Kiedy wznowione zostaną połączenia kolejowe przez tunel w Łupkowie a wtedy to nawet z rowerem można się tam wybrać...

GDZIE SPAĆ?

W Sanoku funkcjonują hotele i domy noclegowe o zróżnicowanym standardzie. Nie brakuje też restauracji, barów i kawiarni.

Nasze muzeum znalazło się w ofercie atrakcji największego na świecie amerykańskiego ogólnoświatowego serwisu turystycznego TripAdvisor. Na stronie serwisu, odwiedzanego miesięcznie przez 340 milionów użytkowników, podróżujący zamieścili sporo, z reguły bardzo dla nas pochlebnych, recenzji i opinii oraz interesujących zdjęć. Przedstawiając ofertę TripAdvisor zapraszamy do odwiedzania sanockiego zamku. Czekamy na Państwa o każdej porze roku.
Możliwości zakwaterowania w pobliżu Muzeum Historycznego w Sanoku (Galeria Beksińskiego) za pośrednictwem servisu TripAdvisor

TripAdvisor

 

 

 

Opinie podrózujących z TripAdvisor o Galerii Zdzisława Beksińskiego
oraz naszej ekspozycji sztuki cerkiewnej.

TripAdvisor LLC, 400 1st Avenue, Needham, MA 02494, USA
tel. 781-800-5000

HotelsCombined – to kolejna międzynarodowa firma turystyczna, która zaproponowała współpracę Muzeum Historycznemu w Sanoku. Nasza instytucja znalazła się w ofercie tej wielkiej, utworzonej w Australii firmy, zapewniającej użytkownikom szybki dostęp do najlepszych propozycji dla podróżnych i turystów z całego świata. Portal HotelsCombined przyciąga ponad 17 milionów użytkowników miesięcznie! Jeśli szukasz hoteli w pobliżu Muzeum Historycznego w Sanoku sprawdź HotelsCombined

HotelsCombined

Rezerwacja apartamentów i hoteli w serwisie Casamundo.pl
CASAMUNDO
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa
Darmowy nr telefonu: 800 801 105
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.casamundo.pl
Wizytówka Muzeum Historycznego w Sanoku
na blogu poświęconym turystyce
daleko od szosy

Oferta firmy turystycznej
HolidayCheck Polska Sp. z o.o.
ul. Topiel 23 , 00-342 Warszawa
Wizytówka Muzeum Historycznego w Sanoku
na stronie HolidayCheck Polska

 

Informacje podstawowe

Godziny otwarcia:

od 1 kwietnia do 31 października

pon. 8:00 - 12:00
wt. 9:00 - 17:00
śr. 9:00 - 17:00
czw. 9:00 - 17:00
pt. 9:00 - 17:00
sob. 9:00 - 17:00
niedz. 9:00 - 17:00

 

od 2 listopada do 31 marca

pon. 8:00 - 12:00
wt. 9:00 - 17:00
śr. 9:00 - 17:00
czw. 9:00 - 15:00
pt. 9:00 - 15:00
sob. 9:00 - 15:00
niedz. 9:00 - 15:00

 

Bilety:
normalne - 16 zł
ulgowe - 12 zł
rodzinne - 46 zł
przewodnik w języku polskim - 55 zł
przewodnik w języku angielskim, francuskim lub niemieckim - 70 zł
(po wcześniejszym ustaleniu w kasie
lub tel. + 48 13 46 306 09 wew. 35)
Wszelkie rezerwacje prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W muzeum funkcjonuje winda i toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

AUDIODESKRYPCJA
Nagrania z opisem wybranych dzieł z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku – dostosowanym dla potrzeb osób niewidomych i słabowidzących do odsłuchania tutaj...

 

© Muzeum Historyczne w Sanoku jest wyłącznym posiadaczem praw autorskich do dzieł Zdzisława Beksińskiego

 

Zapraszamy na wirtualny spacer po zamkowych ekspozycjach w Mapach Google


JAK DO NAS DOJECHAĆ? GDZIE SPAĆ?... Więcej 
o możliwościach dojazdu i zakwaterowania


Biuletyn Informacji Publicznej BIP

 

 

 

 

 

Wydarzenia

Historia zamku

Polecamy

 

Katalog zbiorĂłw muzeum w Sanoku

 

 

 

 

 

Przyłącz się do akcji KOCHAM KOLEJ i BIESZCZADZKI ŻACZEK Dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku postanowił obniżyć ceny biletów za wstęp do Muzeum dla osób podróżujących koleją relacji Jasło-Komańcza oraz Rzeszów-Komańcza, w sposób następujący:

9 zł bilet normalny
6 zł bilet ulgowy
Do ulgi uprawnione są osoby, które w Kasie Muzeum okażą bilet kolejowy ważny w tym samym dniu, w którym osoby te zamierzają odwiedzić Muzeum
POLECAMY PODRÓŻ KOLEJĄ I SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEGO MUZEUM!
Muzeum Historyczne w Sanoku też KOCHA KOLEJ!  

więcej...

 

Rezerwacja apartamentów i hoteli w pobliżu Muzeum Historycznego w Sanoku w serwisie turystycznym TripAdvisor

 

 

 

Jeśli szukasz hoteli w pobliżu Muzeum Historycznego w Sanoku sprawdź także HotelsCombined

 

 
 Zamek Królewski w Sanoku oraz Galeria Zdzisława Beksińskiego w ofercie portalu atrakcje.info.pl