1. Życie i twórczość Zdzisława Beksińskiego - zwiedzanie ekspozycji, mające na celu przybliżenie najważniejszych wątków biograficznych oraz zaakcentowanie kolejnych okresów w twórczości (z rozróżnieniem na stosowane przez artystę techniki plastyczne); ekspozycja wzbogacona jest o prezentacje multimedialne.

2. Przemiany formalne i ikonograficzne w malarstwie ikonowym na przestrzeni wieków - zwiedzanie ekspozycji w zamku: Sztuka cerkiewna XV-XIX w. z objaśnieniem podstawowej terminologii, specyfiki sztuki kościoła wschodniego oraz najważniejszych przedstawień w ikonografii.

3. Rzeźba i malarstwo doby renesansu na przykładzie wybitnych dzieł sztuki polskiej i europejskiej - lekcja omawia ogólne tło rozwoju epoki, miejsce artysty renesansowego w społeczeństwie; koncentruje się głównie na dziełach genialnych przedstawicieli "złotego okresu", krótko analizując także twórczość prekursorów stylu oraz twórców manierystycznych - prezentacja

4. Światło i kolor - rewolucja impresjonizmu francuskiego - lekcja omawia istotne założenia malarstwa impresjonistycznego, jego przełomowe znaczenie dla całej sztuki europejskiej oraz twórczość najważniejszych przedstawicieli kierunku, także w Polsce - na tle wybranych nurtów sztuki XIX i XX w. - prezentacja.

5. Charakterystyka najważniejszych gatunków w malarstwie (portret, pejzaż, martwa natura itp.) i różny sposób ich realizacji na przestrzeni wieków - prezentacja.

6. Secesja w architekturze, malarstwie i sztuce użytkowej (w tym: oblicza sztuki Stanisława Wyspiańskiego) - lekcja akcentuje cechy stylistyczne secesji, podparte licznymi przykładami dzieł architektury i malarstwa w Polsce i za granicę, ze szczególnym uwzględnieniem plastycznej działalność wybitnego polskiego twórcy - prezentacja.

7. Wokół sztuki baroku (rzeźba, malarstwo) - zarys ogólnych cech stylistycznych na przykładach dzieł najwybitniejszych przedstawicieli epoki - prezentacja.

8. Wokół Ećole de Paris - lekcja omawia twórczość artystów tworzących we Francji w I poł. XX w., ze szczególnym uwzględnieniem dzieł znajdujęcych się w zbiorach muzealnych - prezentacja.

9. Różne oblicza sztuki XX wieku - lekcja przybliża na licznych przykładach różnorodność tendencji artystycznych sztuki współczesnej - zarówno w Polsce jak i Europie - prezentacja.

10. Vincent van Gogh - życie i dzieła - lekcja prezentuje biografię i twórczość jednego z najwybitniejszych artystów sztuki nowoczesnej, w konfrontacji z innymi współczesnymi mu artystami.

Prowadząca mgr Dorota Szomko-Osękowska

Informacje podstawowe

Godziny otwarcia:


od 1 kwietnia do 31 października

pon. 8:00 - 12:00
wt. 9:00 - 17:00
śr. 9:00 - 17:00
czw. 9:00 - 17:00
pt. 9:00 - 17:00
sob. 9:00 - 17:00
niedz. 9:00 - 17:00

 

od 2 listopada do 31 marca

pon. 8:00 - 12:00
wt. 9:00 - 17:00
śr. 9:00 - 17:00
czw. 9:00 - 15:00
pt. 9:00 - 15:00
sob. 9:00 - 15:00
niedz. 9:00 - 15:00

 

Bilety:
normalne – 17 zł
ulgowe – 13 zł
rodzinne – 47 zł
przewodnik w języku polskim – 55 zł
przewodnik w języku angielskim, francuskim lub niemieckim – 70 zł
(po wcześniejszym ustaleniu w kasie
lub tel. + 48 13 46 306 09 wew. 35)
Wszelkie rezerwacje prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W muzeum funkcjonuje winda i toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

AUDIODESKRYPCJA
Nagrania z opisem wybranych dzieł z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku – dostosowanym dla potrzeb osób niewidomych i słabowidzących do odsłuchania tutaj...

 

© Muzeum Historyczne w Sanoku jest wyłącznym posiadaczem praw autorskich do dzieł Zdzisława Beksińskiego

 

Zapraszamy na wirtualny spacer po zamkowych ekspozycjach w Mapach Google


JAK DO NAS DOJECHAĆ? GDZIE SPAĆ?... Więcej 
o możliwościach dojazdu i zakwaterowania


Biuletyn Informacji Publicznej BIP

 

 

 

 

 

Wydarzenia

Historia zamku

Polecamy

 

Katalog zbiorow muzeum w Sanoku

 

 

 

Vivid Gallery    sprzedaż fotografii i grafik Zdzisława Beskińskiego

 

 

 

 

Przyłącz się do akcji KOCHAM KOLEJ i BIESZCZADZKI ŻACZEK Dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku postanowił obniżyć ceny biletów za wstęp do Muzeum dla osób podróżujących koleją relacji Jasło-Komańcza oraz Rzeszów-Komańcza, w sposób następujący:

9 zł bilet normalny
6 zł bilet ulgowy
Do ulgi uprawnione są osoby, które w Kasie Muzeum okażą bilet kolejowy ważny w tym samym dniu, w którym osoby te zamierzają odwiedzić Muzeum
POLECAMY PODRÓŻ KOLEJĄ I SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEGO MUZEUM!
Muzeum Historyczne w Sanoku też KOCHA KOLEJ!  

więcej...

 

Rezerwacja apartamentów i hoteli w pobliżu Muzeum Historycznego w Sanoku w serwisie turystycznym TripAdvisor

 

 

 

Jeśli szukasz hoteli w pobliżu Muzeum Historycznego w Sanoku sprawdź także HotelsCombined
 

 

  

 Zamek Królewski w Sanoku oraz Galeria Zdzisława Beksińskiego w ofercie portalu atrakcje.info.pl

 

 

Vivid Gallery tu zakupisz fotografie i grafikę Zdzisława Beksińskiego...