Wyświetl większę mapę

 

Muzeum Historyczne w Sanoku
ul. Zamkowa 2
38-500 Sanok

Tel./Fax 13 46 306 09

NIP 687-14-32-071
REGON 000286344

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konto bankowe
PBS: 39 8642 1184 2018 0026 1078 0001

przejdź do działu: pracownicy muzeum

Strona muzeum na facebooku

Główna siedziba Muzeum Historycznego w Sanoku znajduje się w królewskim zamku w centrum miasta. Wirtualny spacer po zamkowych ekspozycjach w Mapach Google.

JAK DOJECHAĆ?

Aktualnie z głębi Polski do Sanoka można się dostać samochodem bądź autobusem a od 11. marca 2018 r. także pociągiem. Bezpośrednie autobusy i busy firm prywatnych oraz PKS kursują z kilku dużych ośrodków miejskich ale po drodze przejeżdżają też przez mniejsze miejscowości. Dlatego wybierając się do Sanoka warto sprawdzić godziny odjazdu. W związku z przebudową sanockiego dworca autobusowego odjazdy i przyjazy autobusów i busów odbywają się z różnych przystanków rozmieszczonych na terenie miasta (najwięcej ze stanowisk w okolicy dworca PKP) oraz z dworca tymczasowego przy ul. Lipińskiego oddalonego od poprzedniego o ok. 300 m w kierunku Zagórza. Kolej utrzymuje połączenia łączące Zagórz i Sanok m.in. z Krosnem, Jasłem, Rzeszowem, Tarnowem, Krakowem, Warszawą Gdańskiem i Gdynią sprawdź połączenia kolejowe. Pociągi z Sanoka dojeżdżają także do Komańczy. Na okres wakacji uruchamiane jest połączenie kolejowe do Łupkowa i dalej do Medzilaborec na Słowacji. Trasa jest ciekawa widokowo – biegnie przełomami rzek, mija pięknie wpisane w krajobraz zabytkowe cerkwie, kościoły, ruiny... Osoby korzystające z tego połączenia mogły w naszym muzeum w ramach akcji "Kocham Kolej" i "Bieszczadzki Żaczek" skorzystać ze specjalnych zniżek po okazaniu biletu na przejazd ważnego w tym samym dniu, w którym zamierzały odwiedzić muzealne ekspozycjeNa terenie miasta działa komunikacja miejska (MKS). Autobusy miejskie dojeżdżają także do kilku pobliskich miejscowości m.in. linia nr 5 do Zagórza, gdzie zwiedzić można wspaniale położone na wzgórzu Mariemont nad doliną Osławy ruiny warownego klasztoru Karmelitów Bosych (XVIII w.) z wieżą widokową. W kilku punktach miasta ulokowano postoje taksówek. Obok sanockiego zamku przy ul. Zamkowej znajduje się całodobowy, strzeżony parking. W pobliżu muzeum, pod staromiejską skarpą tuż przy Schodach Zamkowych, znajduje się bezpłatny parking przeznaczony głównie dla autokarów wycieczkowych. W muzeum funkcjonuje winda i toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.  Zapraszamy przez cały rok!

Dla wielu z Państwa, jadących z głębi Polski czy z innych krajów, wizyty w sanockim Zamku, w Galerii Beksińskiego oraz w skansenie, stają się czymś naturalnym i oczywistym – takie smakowanie wspaniałej przyrody i sztuki w pierwszorzędnym wydaniu. Niektórzy wpadają tu do nas, do Sanoka, przejazdem. Inni zaglądają podczas dłuższych pobytów w bieszczadzkich samotniach albo w podkarpackich uzdrowiskach i domach wypoczynkowych (Rymanów, Iwonicz, Kombornia, Polańczyk, Arłamów, Krasiczyn, Dubiecko, Wola Sękowa, Olszanica, Lesko, Myczkowce, Myczków, Solina, Jawor, Czarna). Zaglądają też do nas kuracjusze z Krynicy Zdroju i okolic... Interesująco poszerza kulturalną ofertę Muzeum Sztuki Nowoczesnej Andy'ego Warhola w Medzilaborcach na Słowacji. Z Sanoka to tylko godzina jazdy samochodem przez Zagórz (malownicze ruiny klasztoru Karmelitów Bosych z XVIII w.), Komańczę (klasztor Sióstr Nazaretanek – miejsce internowania ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego) i Radoszyce. Przypominamy, że na okres wakacji wznowiono połączenia kolejowe przez tunel w Łupkowie na Słowację warto więc zabrać rower...

GDZIE SPAĆ?

W Sanoku funkcjonują hotele i domy noclegowe o zróżnicowanym standardzie. Nie brakuje też restauracji, barów i kawiarni.

Nasze muzeum znalazło się w ofercie atrakcji największego na świecie amerykańskiego ogólnoświatowego serwisu turystycznego TripAdvisor. Na stronie serwisu, odwiedzanego miesięcznie przez 340 milionów użytkowników, podróżujący zamieścili sporo, z reguły bardzo dla nas pochlebnych, recenzji i opinii oraz interesujących zdjęć. Przedstawiając ofertę TripAdvisor zapraszamy do odwiedzania sanockiego zamku. Czekamy na Państwa o każdej porze roku.
Możliwości zakwaterowania w pobliżu Muzeum Historycznego w Sanoku (Galeria Beksińskiego) za pośrednictwem servisu TripAdvisor

TripAdvisor

 

 

 

Opinie podrózujących z TripAdvisor o Galerii Zdzisława Beksińskiego
oraz naszej ekspozycji sztuki cerkiewnej.

TripAdvisor LLC, 400 1st Avenue, Needham, MA 02494, USA
tel. 781-800-5000

HotelsCombined – to kolejna międzynarodowa firma turystyczna, która zaproponowała współpracę Muzeum Historycznemu w Sanoku. Nasza instytucja znalazła się w ofercie tej wielkiej, utworzonej w Australii firmy, zapewniającej użytkownikom szybki dostęp do najlepszych propozycji dla podróżnych i turystów z całego świata. Portal HotelsCombined przyciąga ponad 17 milionów użytkowników miesięcznie! Jeśli szukasz hoteli w pobliżu Muzeum Historycznego w Sanoku sprawdź HotelsCombined

HotelsCombined

Rezerwacja apartamentów i hoteli w serwisie Casamundo.pl
CASAMUNDO
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa
Darmowy nr telefonu: 800 801 105
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.casamundo.pl
Wizytówka Muzeum Historycznego w Sanoku
na blogu poświęconym turystyce
daleko od szosy

Oferta firmy turystycznej
HolidayCheck Polska Sp. z o.o.
ul. Topiel 23 , 00-342 Warszawa
Wizytówka Muzeum Historycznego w Sanoku
na stronie HolidayCheck Polska

 

Informacje podstawowe

Godziny otwarcia:


od 1 kwietnia do 31 października

pon. 8:00 - 12:00
wt. 9:00 - 17:00
śr. 9:00 - 17:00
czw. 9:00 - 17:00
pt. 9:00 - 17:00
sob. 9:00 - 17:00
niedz. 9:00 - 17:00

 

od 2 listopada do 31 marca

pon. 8:00 - 12:00
wt. 9:00 - 17:00
śr. 9:00 - 17:00
czw. 9:00 - 15:00
pt. 9:00 - 15:00
sob. 9:00 - 15:00
niedz. 9:00 - 15:00

 

Bilety:
normalne – 17 zł
ulgowe – 13 zł
rodzinne – 47 zł
przewodnik w języku polskim – 55 zł
przewodnik w języku angielskim, francuskim lub niemieckim – 70 zł
(po wcześniejszym ustaleniu w kasie
lub tel. + 48 13 46 306 09 wew. 35)
Wszelkie rezerwacje prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W muzeum funkcjonuje winda i toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

AUDIODESKRYPCJA
Nagrania z opisem wybranych dzieł z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku – dostosowanym dla potrzeb osób niewidomych i słabowidzących do odsłuchania tutaj...

 

© Muzeum Historyczne w Sanoku jest wyłącznym posiadaczem praw autorskich do dzieł Zdzisława Beksińskiego

 

Zapraszamy na wirtualny spacer po zamkowych ekspozycjach w Mapach Google


JAK DO NAS DOJECHAĆ? GDZIE SPAĆ?... Więcej 
o możliwościach dojazdu i zakwaterowania


Biuletyn Informacji Publicznej BIP

 

 

 

 

 

Wydarzenia

Historia zamku

Polecamy

 

Katalog zbiorow muzeum w Sanoku

 

 

 

Vivid Gallery    sprzedaż fotografii i grafik Zdzisława Beskińskiego

 

 

 

 

Przyłącz się do akcji KOCHAM KOLEJ i BIESZCZADZKI ŻACZEK Dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku postanowił obniżyć ceny biletów za wstęp do Muzeum dla osób podróżujących koleją relacji Jasło-Komańcza oraz Rzeszów-Komańcza, w sposób następujący:

9 zł bilet normalny
6 zł bilet ulgowy
Do ulgi uprawnione są osoby, które w Kasie Muzeum okażą bilet kolejowy ważny w tym samym dniu, w którym osoby te zamierzają odwiedzić Muzeum
POLECAMY PODRÓŻ KOLEJĄ I SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEGO MUZEUM!
Muzeum Historyczne w Sanoku też KOCHA KOLEJ!  

więcej...

 

Rezerwacja apartamentów i hoteli w pobliżu Muzeum Historycznego w Sanoku w serwisie turystycznym TripAdvisor

 

 

 

Jeśli szukasz hoteli w pobliżu Muzeum Historycznego w Sanoku sprawdź także HotelsCombined
 

 

  

 Zamek Królewski w Sanoku oraz Galeria Zdzisława Beksińskiego w ofercie portalu atrakcje.info.pl

 

 

Vivid Gallery tu zakupisz fotografie i grafikę Zdzisława Beksińskiego...